25 C
Oradea
26 mai 2024
spot_img

Costel Moza, alegerea de AUR pentru Primăria Oradea

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

Program de Guvernare pentru Creșterea Nivelului de Trai în Oradea

Viziunea mea pentru Oradea este una în care fiecare locuitor se bucură de o viață de calitate și are acces la oportunități reale de dezvoltare personală și profesională. Îmi doresc ca Oradea să fie un loc în care fiecare familie se simte în siguranță și protejată, în care fiecare tânăr își poate urmări visurile și fiecare persoană în vârstă se simte susținută și respectată.

Construim un Oradea mai Prosper: Scădere Taxe, Sprijin pentru Familii, Creșterea natalității si a Nivelului de Trăi:

*. Nivelul de trai este o preocupare centrală pentru noi. Ne angajăm să luptăm pentru o creștere a nivelului de trai în Oradea și pentru a reducere povara fiscală asupra familiilor și a întreprinderilor locale.

*. Vrem să implementăm politici care să sprijine dezvoltarea economică și să faciliteze accesul la locuri de muncă bine plătite. De asemenea, ne propunem să reducem birocrația și să simplificăm procesele administrative pentru antreprenori, pentru a stimula investițiile și crearea de noi locuri de muncă.

*. În ceea ce privește sprijinirea familiei și a natalității, ne dorim să implementăm măsuri concrete pentru a susține familiile în creșterea și educarea copiilor lor. Acest lucru include creșterea accesului la servicii sociale și de sănătate de calitate, precum și acordarea de ajutoare financiare și facilități fiscale pentru familiile tinere.

*. În programul nostru de guvernare, vom integra politici menite să promoveze valorile familiei și să faciliteze condițiile pentru creșterea natalității. Ne dorim ca fiecare familie să se simtă sprijinită și încurajată în decizia de a aduce pe lume copii și să beneficieze de condiții adecvate pentru a-i crește într-un mediu sigur și prosper.

Parc Industrial pentru Sprijinirea Antreprenoriatului Local:

Crearea unui parc industrial dedicat exclusiv firmelor locale, bihorene sau naționale, oferind facilități și suport pentru dezvoltarea și creșterea afacerilor locale.

Implementarea de programe de consultanță și instruire pentru antreprenori, precum și facilitarea accesului la finanțare și resurse tehnice.

Sprijinirea Accesului la Locuințe Adecvate:

Dezvoltarea unui program de construcție și renovare a locuințelor sociale pentru familiile cu venituri reduse.

Acordarea de subvenții și facilități fiscale pentru persoanele care doresc să își cumpere sau să închirieze locuințe în zone accesibile și sigure.

Creșterea Oportunităților de Angajare și Formare Profesională:

Implementarea de programe de formare și reconversie profesională pentru a pregăti forța de muncă locală, pentru ocuparea locurilor de muncă bine plătite și stabile.

Facilitarea accesului la burse de studii și programe de stagii pentru tinerii cu potențial și ambiție în domenii cu cerere mare pe piața muncii.

Reducerea Costurilor cu Sănătatea și Îngrijirea Persoanelor în Vârstă:

Extinderea serviciilor medicale de bază și a programelor de prevenție pentru a reduce costurile cu tratamentele și intervențiile medicale.

Crearea de centre comunitare de îngrijire a persoanelor în vârstă, oferind servicii de asistență medicală și socială la costuri accesibile pentru familiile cu venituri reduse.

Promovarea Economiei Locale și a Micilor Afaceri:

Sprijinirea dezvoltării și promovării afacerilor locale și a micilor întreprinderi, prin acordarea de împrumuturi cu dobânzi reduse și facilități fiscale.

Încurajarea consumului local prin organizarea de târguri și evenimente care să promoveze produsele și serviciile locale.

Reducerea Birocrației prin Introducerea unui Birou Unic de Preluare a Dosarelor pentru Autorizații:

Crearea unui birou unic de preluare a dosarelor pentru toate tipurile de autorizații, pentru a simplifica și eficientiza procedurile administrative pentru investitori și antreprenori, reducând birocrația și timpul necesar pentru obținerea autorizațiilor.

Consultarea și Implicarea Părților Interesate:

Implicarea activă a mediului de afaceri și a comunității locale în procesul de revizuire și îmbunătățire a procedurilor administrative, pentru a identifica și soluționa eficient problemele reale și pentru a asigura că noile reglementări sunt relevante și aplicabile.

Centru de Prevenție și Recuperare pentru Consumatorii de Droguri:

Înființarea unui centru specializat pentru prevenirea și recuperarea consumatorilor de droguri, oferind servicii de consiliere, terapie și reabilitare.

Dezvoltarea de programe educaționale și de conștientizare în comunitate pentru a preveni consumul de droguri și pentru a oferi sprijin familiilor afectate.

* În plus, în lupta pentru un oraș Oradea mai bun, nu voi uita niciodată importanța valorilor noastre tradiționale și a instituției familiei. Familia este piatra de temelie a societății noastre și trebuie să fie protejată și susținută în fiecare etapă a evoluției noastre.

* Într-o lume în continuă schimbare, în care valorile noastre tradiționale sunt adesea puse la îndoială, voi fi un apărător hotărât al familiei și al principiilor noastre fundamentale. Voi lucra pentru a asigura că familia noastră rămâne un sanctuar de dragoste, respect și înțelegere, un loc în care fiecare membru se simte valorizat și protejat, iar credinta noastra pastrata pentru generatiile care vin, nealterată. Prin promovarea acestor valori și prin sprijinirea familiilor noastre, vom întări coeziunea și solidaritatea în comunitatea noastră și vom crea un viitor mai bun, dar si o direcție sigură pentru generațiile următoare.

Să ne unim forțele în această luptă pentru tradiție și valori, pentru că familiile noastre și Oradea merită tot ce este mai bun!

Advertorial !

Material realizat de PFA Mihuț Claudiu Mihai la comanda Partidului Alianța pentru Unirea Românilor , CMF 21240330.

- Publicitate -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Urmărește-ne pe...

- Publicitate -spot_img

Ultimele Știri

Costel Moza, alegerea de AUR pentru Primăria Oradea

Program de Guvernare pentru Creșterea Nivelului de Trai în Oradea

Viziunea mea pentru Oradea este una în care fiecare locuitor se bucură de o viață de calitate și are acces la oportunități reale de dezvoltare personală și profesională. Îmi doresc ca Oradea să fie un loc în care fiecare familie se simte în siguranță și protejată, în care fiecare tânăr își poate urmări visurile și fiecare persoană în vârstă se simte susținută și respectată.

Construim un Oradea mai Prosper: Scădere Taxe, Sprijin pentru Familii, Creșterea natalității si a Nivelului de Trăi:

*. Nivelul de trai este o preocupare centrală pentru noi. Ne angajăm să luptăm pentru o creștere a nivelului de trai în Oradea și pentru a reducere povara fiscală asupra familiilor și a întreprinderilor locale.

*. Vrem să implementăm politici care să sprijine dezvoltarea economică și să faciliteze accesul la locuri de muncă bine plătite. De asemenea, ne propunem să reducem birocrația și să simplificăm procesele administrative pentru antreprenori, pentru a stimula investițiile și crearea de noi locuri de muncă.

*. În ceea ce privește sprijinirea familiei și a natalității, ne dorim să implementăm măsuri concrete pentru a susține familiile în creșterea și educarea copiilor lor. Acest lucru include creșterea accesului la servicii sociale și de sănătate de calitate, precum și acordarea de ajutoare financiare și facilități fiscale pentru familiile tinere.

*. În programul nostru de guvernare, vom integra politici menite să promoveze valorile familiei și să faciliteze condițiile pentru creșterea natalității. Ne dorim ca fiecare familie să se simtă sprijinită și încurajată în decizia de a aduce pe lume copii și să beneficieze de condiții adecvate pentru a-i crește într-un mediu sigur și prosper.

Parc Industrial pentru Sprijinirea Antreprenoriatului Local:

Crearea unui parc industrial dedicat exclusiv firmelor locale, bihorene sau naționale, oferind facilități și suport pentru dezvoltarea și creșterea afacerilor locale.

Implementarea de programe de consultanță și instruire pentru antreprenori, precum și facilitarea accesului la finanțare și resurse tehnice.

Sprijinirea Accesului la Locuințe Adecvate:

Dezvoltarea unui program de construcție și renovare a locuințelor sociale pentru familiile cu venituri reduse.

Acordarea de subvenții și facilități fiscale pentru persoanele care doresc să își cumpere sau să închirieze locuințe în zone accesibile și sigure.

Creșterea Oportunităților de Angajare și Formare Profesională:

Implementarea de programe de formare și reconversie profesională pentru a pregăti forța de muncă locală, pentru ocuparea locurilor de muncă bine plătite și stabile.

Facilitarea accesului la burse de studii și programe de stagii pentru tinerii cu potențial și ambiție în domenii cu cerere mare pe piața muncii.

Reducerea Costurilor cu Sănătatea și Îngrijirea Persoanelor în Vârstă:

Extinderea serviciilor medicale de bază și a programelor de prevenție pentru a reduce costurile cu tratamentele și intervențiile medicale.

Crearea de centre comunitare de îngrijire a persoanelor în vârstă, oferind servicii de asistență medicală și socială la costuri accesibile pentru familiile cu venituri reduse.

Promovarea Economiei Locale și a Micilor Afaceri:

Sprijinirea dezvoltării și promovării afacerilor locale și a micilor întreprinderi, prin acordarea de împrumuturi cu dobânzi reduse și facilități fiscale.

Încurajarea consumului local prin organizarea de târguri și evenimente care să promoveze produsele și serviciile locale.

Reducerea Birocrației prin Introducerea unui Birou Unic de Preluare a Dosarelor pentru Autorizații:

Crearea unui birou unic de preluare a dosarelor pentru toate tipurile de autorizații, pentru a simplifica și eficientiza procedurile administrative pentru investitori și antreprenori, reducând birocrația și timpul necesar pentru obținerea autorizațiilor.

Consultarea și Implicarea Părților Interesate:

Implicarea activă a mediului de afaceri și a comunității locale în procesul de revizuire și îmbunătățire a procedurilor administrative, pentru a identifica și soluționa eficient problemele reale și pentru a asigura că noile reglementări sunt relevante și aplicabile.

Centru de Prevenție și Recuperare pentru Consumatorii de Droguri:

Înființarea unui centru specializat pentru prevenirea și recuperarea consumatorilor de droguri, oferind servicii de consiliere, terapie și reabilitare.

Dezvoltarea de programe educaționale și de conștientizare în comunitate pentru a preveni consumul de droguri și pentru a oferi sprijin familiilor afectate.

* În plus, în lupta pentru un oraș Oradea mai bun, nu voi uita niciodată importanța valorilor noastre tradiționale și a instituției familiei. Familia este piatra de temelie a societății noastre și trebuie să fie protejată și susținută în fiecare etapă a evoluției noastre.

* Într-o lume în continuă schimbare, în care valorile noastre tradiționale sunt adesea puse la îndoială, voi fi un apărător hotărât al familiei și al principiilor noastre fundamentale. Voi lucra pentru a asigura că familia noastră rămâne un sanctuar de dragoste, respect și înțelegere, un loc în care fiecare membru se simte valorizat și protejat, iar credinta noastra pastrata pentru generatiile care vin, nealterată. Prin promovarea acestor valori și prin sprijinirea familiilor noastre, vom întări coeziunea și solidaritatea în comunitatea noastră și vom crea un viitor mai bun, dar si o direcție sigură pentru generațiile următoare.

Să ne unim forțele în această luptă pentru tradiție și valori, pentru că familiile noastre și Oradea merită tot ce este mai bun!

Advertorial !

Material realizat de PFA Mihuț Claudiu Mihai la comanda Partidului Alianța pentru Unirea Românilor , CMF 21240330.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Urmărește-ne pe...

- Publicitate -spot_img

Ultimele Știri

Costel Moza, alegerea de AUR pentru Primăria Oradea

Program de Guvernare pentru Creșterea Nivelului de Trai în Oradea

Viziunea mea pentru Oradea este una în care fiecare locuitor se bucură de o viață de calitate și are acces la oportunități reale de dezvoltare personală și profesională. Îmi doresc ca Oradea să fie un loc în care fiecare familie se simte în siguranță și protejată, în care fiecare tânăr își poate urmări visurile și fiecare persoană în vârstă se simte susținută și respectată.

Construim un Oradea mai Prosper: Scădere Taxe, Sprijin pentru Familii, Creșterea natalității si a Nivelului de Trăi:

*. Nivelul de trai este o preocupare centrală pentru noi. Ne angajăm să luptăm pentru o creștere a nivelului de trai în Oradea și pentru a reducere povara fiscală asupra familiilor și a întreprinderilor locale.

*. Vrem să implementăm politici care să sprijine dezvoltarea economică și să faciliteze accesul la locuri de muncă bine plătite. De asemenea, ne propunem să reducem birocrația și să simplificăm procesele administrative pentru antreprenori, pentru a stimula investițiile și crearea de noi locuri de muncă.

*. În ceea ce privește sprijinirea familiei și a natalității, ne dorim să implementăm măsuri concrete pentru a susține familiile în creșterea și educarea copiilor lor. Acest lucru include creșterea accesului la servicii sociale și de sănătate de calitate, precum și acordarea de ajutoare financiare și facilități fiscale pentru familiile tinere.

*. În programul nostru de guvernare, vom integra politici menite să promoveze valorile familiei și să faciliteze condițiile pentru creșterea natalității. Ne dorim ca fiecare familie să se simtă sprijinită și încurajată în decizia de a aduce pe lume copii și să beneficieze de condiții adecvate pentru a-i crește într-un mediu sigur și prosper.

Parc Industrial pentru Sprijinirea Antreprenoriatului Local:

Crearea unui parc industrial dedicat exclusiv firmelor locale, bihorene sau naționale, oferind facilități și suport pentru dezvoltarea și creșterea afacerilor locale.

Implementarea de programe de consultanță și instruire pentru antreprenori, precum și facilitarea accesului la finanțare și resurse tehnice.

Sprijinirea Accesului la Locuințe Adecvate:

Dezvoltarea unui program de construcție și renovare a locuințelor sociale pentru familiile cu venituri reduse.

Acordarea de subvenții și facilități fiscale pentru persoanele care doresc să își cumpere sau să închirieze locuințe în zone accesibile și sigure.

Creșterea Oportunităților de Angajare și Formare Profesională:

Implementarea de programe de formare și reconversie profesională pentru a pregăti forța de muncă locală, pentru ocuparea locurilor de muncă bine plătite și stabile.

Facilitarea accesului la burse de studii și programe de stagii pentru tinerii cu potențial și ambiție în domenii cu cerere mare pe piața muncii.

Reducerea Costurilor cu Sănătatea și Îngrijirea Persoanelor în Vârstă:

Extinderea serviciilor medicale de bază și a programelor de prevenție pentru a reduce costurile cu tratamentele și intervențiile medicale.

Crearea de centre comunitare de îngrijire a persoanelor în vârstă, oferind servicii de asistență medicală și socială la costuri accesibile pentru familiile cu venituri reduse.

Promovarea Economiei Locale și a Micilor Afaceri:

Sprijinirea dezvoltării și promovării afacerilor locale și a micilor întreprinderi, prin acordarea de împrumuturi cu dobânzi reduse și facilități fiscale.

Încurajarea consumului local prin organizarea de târguri și evenimente care să promoveze produsele și serviciile locale.

Reducerea Birocrației prin Introducerea unui Birou Unic de Preluare a Dosarelor pentru Autorizații:

Crearea unui birou unic de preluare a dosarelor pentru toate tipurile de autorizații, pentru a simplifica și eficientiza procedurile administrative pentru investitori și antreprenori, reducând birocrația și timpul necesar pentru obținerea autorizațiilor.

Consultarea și Implicarea Părților Interesate:

Implicarea activă a mediului de afaceri și a comunității locale în procesul de revizuire și îmbunătățire a procedurilor administrative, pentru a identifica și soluționa eficient problemele reale și pentru a asigura că noile reglementări sunt relevante și aplicabile.

Centru de Prevenție și Recuperare pentru Consumatorii de Droguri:

Înființarea unui centru specializat pentru prevenirea și recuperarea consumatorilor de droguri, oferind servicii de consiliere, terapie și reabilitare.

Dezvoltarea de programe educaționale și de conștientizare în comunitate pentru a preveni consumul de droguri și pentru a oferi sprijin familiilor afectate.

* În plus, în lupta pentru un oraș Oradea mai bun, nu voi uita niciodată importanța valorilor noastre tradiționale și a instituției familiei. Familia este piatra de temelie a societății noastre și trebuie să fie protejată și susținută în fiecare etapă a evoluției noastre.

* Într-o lume în continuă schimbare, în care valorile noastre tradiționale sunt adesea puse la îndoială, voi fi un apărător hotărât al familiei și al principiilor noastre fundamentale. Voi lucra pentru a asigura că familia noastră rămâne un sanctuar de dragoste, respect și înțelegere, un loc în care fiecare membru se simte valorizat și protejat, iar credinta noastra pastrata pentru generatiile care vin, nealterată. Prin promovarea acestor valori și prin sprijinirea familiilor noastre, vom întări coeziunea și solidaritatea în comunitatea noastră și vom crea un viitor mai bun, dar si o direcție sigură pentru generațiile următoare.

Să ne unim forțele în această luptă pentru tradiție și valori, pentru că familiile noastre și Oradea merită tot ce este mai bun!

Advertorial !

Material realizat de PFA Mihuț Claudiu Mihai la comanda Partidului Alianța pentru Unirea Românilor , CMF 21240330.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Urmărește-ne pe...

- Publicitate -spot_img

Ultimele Știri