22.2 C
Oradea
21 iulie 2024
spot_img

FC Bihor a început cantonamentul din Ungaria

- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img

După o primă perioadă în care au susţinut antrenamentele pe plan local, fotbaliştii de la FC Bihor Oradea au intrat de duminică în cea de-a doua etapă a pregătirilor. Este vorba despre pregătirea centralizată, care are loc în perioada 7–14 iulie în Ungaria, la Balmazújváros.

Echipa FC Bihor a plecat în cantonamentul din Ungaria, astăzi la ora 14. Lotul deplasat de staff-ul condus de directorul tehnic Gustavo Aragolaza îi cuprinde pe următorii fotbalişti: Rodrigo Accinelli, Radu Bob şi Valentin Mărgărit – portari; Andrei Gal, Alex Băican, Alexandru Popa, Călin Jurj, Denis Cociuba, Ionuţ Ban, Loren Ioviţă, Ricardo Farcaş, Ioan Filip, Vadim Calugher, George Cherman, Răzvan Gunie, David Sala, Adelin Nica, Andrei Moga, Luca Tincău, Ioan Hora, Andrei Gîdea, Sergiu Jurj şi Albert Stahl – jucători de câmp.

De menţionat că jucătorii Florin Chitaş, Sergiu Ciocan şi Andreas Chiriţoiu nu au făcut deplasarea, datorită unor probleme medicale. Astfel, ei sunt cuprinşi într-un program separat de recuperare.

Pe perioada cantonamentului din Ungaria, echipa noastră va susţine şi primul joc amical al acestei veri. Este vorba despre partida cu formaţia maghiară Monostorpályi SE, programată pentru joi, 11 iulie, de la ora 18:30.

Mulţumim, Bogdan Vasile şi Krisztian Gagyi!

Pe de altă parte, clubul FC Bihor Oradea anunţă încetarea colaborării cu jucătorii Bogdan Vasile şi Krisztian Gagyi.

Bogdan Vasile a evoluat pe postul de mijlocaş, iar Krisztian Gagyi ca fundaş.
FC Bihor Oradea le mulţumeşte celor doi pentru contribuţia adusă la echipa noastră în perioada cât timp au îmbrăcat echipamentul roş-albastru orădean şi le transmite mult succes în activitatea lor pe mai departe!

- Publicitate -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Urmărește-ne pe...

- Publicitate -spot_img

Ultimele Știri